Monday, December 6, 2021
Home Lajme Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë për mbajtjen e mbledhjes së jashtëzakonshme me pikë të rendit të ditës solidarizimin dhe ndihmën ndaj familjeve të qytetarëve tanë që humbën jetën në aksidentin tragjik në Bullgari.

Në postimin në faqen e tyre në rrjetin social Facebook ata kanë potencuar arsyet e ndërmarrjes së kësaj iniciative solidarizuese dhe kanë elaboruar kërkesën e tyre që të shqyrtohen të gjitha mundësitë e zmadhimit të vlerës tashmë të propozuar prej 2 milionë denarëve dhe ndihma të arrijë sa më shpejtë deri te familjarët që humbën më të dashurit e tyre në aksidentin tragjik të autobusit në Bullgari. Madje në kërkesën e tyre thuhet se kërkojnë që çdo familjeje ti ndahet nga 100 000 denarë. Në vazhdim ju sjellim postimin e publikuar të grupit të këshilltarëve të BDI-së në Qytetin e Shkupit.
RELATED ARTICLES

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...

Grubi për Tv24: Askush nuk e mbron pronarin e Besa Trans

Zëvendëskryeministri i parë Grubi në emisionin 24 Analizë ka theksuar se askush nuk e mbron pronarin e “Besa Trans”.  Jo, zero, kurrë. Në asnjë...

Grubi për Tv24: Do ketë përgjegjësi për aksidentin në Bullgari

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në emisionin 24 Analiza në lidhje me aksidentin e autobusit në Bullgari ku humbën jetën 45 persona tha se...

Most Popular

Bianca Junzell vjen plot energji, rezaton në fotosesionin e ri

I është rikthyer muzikës pas një pauze të gjatë, krijoi këngë të reja dhe një album me këngë të përpunuara. Bianca Junzell në një...

Kjo është Linda, frizerja shqiptare me famë në Zvicër

Është nga ato gra që nuk i marrin parasysh sfidat, mundimet dhe nuk dorëzohen. Lindita Iseni Emerllahu, për të gjithë e njohur si Linda,...

Ky është talenti Anton i këngës ” Pa ty”

Quhet "Pa ty" kënga që ka pak ditë që është publikuar nga këngëtari i ri por mjaft me stil e talent Anton Pervorfi. Djaloshi...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i...