Wednesday, January 19, 2022
Home Lajme Grubi: Koalicioni i opozitës me Levicën dëmtues për të ardhmen europiane jo...

Grubi: Koalicioni i opozitës me Levicën dëmtues për të ardhmen europiane jo vetëm të vendit por edhe të Shqipërisë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi në emisionin “200” me Nazim Rashidin ka komentuar ndikimin negativ të tentativës për rrëzimin e qeverisë proeuropiane të vendit dhe bashkëpunimin e opozitës shqiptare me Levicën duke e cilësuar si të dëmshëm për proceset e integrimit jo vetëm të Maqedonisë së Veriut por edhe të Shqipërisë pasi që të dyja vendet janë pjesë e një pakoje në rrugëtimin në Bashkimin Europian.

“Maqedonia e Veriut po ballafaqohet përveç krizës energjetike dhe shëndetësore siç e shihni globale, nuk është vetëm rast i izoluar Maqedonia, po ballafaqohet me bllokadë nga ana e Bullgarisë për ëndrrën europiane dhe kjo bllokadë e Bullgarisë nuk po e bllokon vetëm, po e bllokon edhe Shqipërinë për arsye se që të dyja në pako janë në rrugëtimin drejt BE-së. Dmth veprimi i tyre me Levicën drejtëpërdrejtë dëmton përveç Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë e udhëhequr momentalisht nga kryeministri Edi Rama dhe të gjithë qytetarët e Shqipërisë për arsye se edhe atyre ua shuan perspektivën europiane. Nuk mund të kërkosh nga një deputetë që të firmosë listën për të rrënuar ecjen europiane, integruese të Maqedonisë së Veriut.” – është shprehur Grubi.

RELATED ARTICLES

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Most Popular

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Modelen shqiptare e ngatërrojnë me një modele të huaj, ndjekësit e “mbysin” me sms suporti

E njohur per bukurine e saj dhe per hijeshine prej perendeshe bukurie modelja Franceska Rustem ka qene se fundmi protagoniste e nje prej videove...