Wednesday, January 19, 2022
Home Lajme Grubi: Opozita i rreshtoi pa i pyetur deputetët me Levicën dhe VMRO-në

Grubi: Opozita i rreshtoi pa i pyetur deputetët me Levicën dhe VMRO-në

Në emisionin “200” me Nazim Rashidin, Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi e ka cilësuar jokorrekte sjelljen e partive opozitare shqiptare të cilat aspak nuk i kanë konsultuar deputetët e tyre për koalicionimin me Levicën duke i vendosur para një akti të kryer.

Ai këtë veprim e ka llogaritur të dëmshëm duke pasur parasysh momentumin se Maqedonia e Veriut ndodhet në prag të një vendimi shumë të rëndësishëm, atij të marrjes së datës së bisedimeve me Bashkimin Europian.

“Më pak korrekte është të mos pyesësh deputetët fare dhe ti rreshtosh me Levicën dhe VMRO DPMNE-në për të rrënuar një qeveri në vigjilje të një vendimi shumë të rëndësishëm për vendin, për të marrë datë për fillim të negociatave për fillim të bisedimeve me Bashkimin Europian pa i pyetur fare, sesa të pyesësh dhe të kërkosh nga ata deputetë të rreshtohen në përkrahje të integrimit të Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Europian.” – deklaroi Grubi.

RELATED ARTICLES

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Most Popular

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Modelen shqiptare e ngatërrojnë me një modele të huaj, ndjekësit e “mbysin” me sms suporti

E njohur per bukurine e saj dhe per hijeshine prej perendeshe bukurie modelja Franceska Rustem ka qene se fundmi protagoniste e nje prej videove...