Wednesday, January 19, 2022
Home Lajme Grubi: Projektet infrastrukturore fokus parësor i kësaj Qeverie

Grubi: Projektet infrastrukturore fokus parësor i kësaj Qeverie

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi duke folur mbi përcaktimet strategjike të Qeverisë së vendit ka potencuar se fokusi parësor i saj janë projektet infrastrukturore.

“Kjo Qeveri është pak më ndryshe e BDI-së për arsye se të gjitha çështjet që buronin nga MO, çështjet etnike, çështjet e integrimit euroatlantik, në NATO, në BE, tashmë janë ezauruar dhe janë vendosur në binarë të drejtë, qoftë barazia gjuhësore, qoftë barazia etnike, qoftë pjesa normative e MO-së. Tash kjo qeverisje e BDI-së është e fokusuar tërësisht në projekte infrastrukturore, Korridori 8, Korridori 10 D, rruga Shkup-Bllacë, Rruga e Arbërit, digjitalizimi, mbeturinat, ujësjellës, kanalizimi dhe hekurudhat. Këto janë prioritetet.“ – është shprehur Grubi.

RELATED ARTICLES

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Most Popular

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Modelen shqiptare e ngatërrojnë me një modele të huaj, ndjekësit e “mbysin” me sms suporti

E njohur per bukurine e saj dhe per hijeshine prej perendeshe bukurie modelja Franceska Rustem ka qene se fundmi protagoniste e nje prej videove...