Wednesday, January 19, 2022
Home Lajme Grubi: Shumica parlamentare do të jetë e fuqishme dhe e qëndrueshme

Grubi: Shumica parlamentare do të jetë e fuqishme dhe e qëndrueshme

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi në emisionin “200” me gazetarin Nazim Rashidi ka diskutuar mbi shumicën e re parlamentare dhe ka shprehur bindjen se ajo do të jetë e fuqishme dhe e qëndrueshme.

“Shumica parlamentare ka biseduar edhe me deputetë të tjerë, në veçanti deputetë shqiptarë të cilët janë pjesë e opozitës dhe shohim gatishmëri te sëpaku një deri në dy deputetë të opozitës shqiptare momentale, që ti bashkangjiten shumicës parlamentare dhe nuk dakordohen me një koalicion me Levicën apo edhe me VMRO DPME- në.” – është shprehur Grubi.

Në pyetjen e gazetarin Rashidi se a janë këto deputetë të Lëvizjes Besa ose Aleancës për Shqiptarët, Grubi nuk ka emëruar deputetët që kanë gatishmëri ti bashkangjiten shumicës parlamentare.

“Jo nuk mund ti emërojë për arsye, e para nuk do të ishte korrekte dhe e dyta nuk janë të përfunduara, po unë jam shumë optimist ashtu siç ishim optimist, ashtu siç ishin me vetëbesim të plotë në seancë parlamentare se do të dështojë koalicioni i Levicës, ashtu jemi me vetëbesim të plotë se shumica parlamentare do të jetë e fuqishme dhe e qëndrueshme. Thashë një deri në dy deputetë, por gjithsesi se Alternativa e ka vendin e vet, ne na duhet një shumicë e qëndrueshme.” – deklaroi Grubi.

RELATED ARTICLES

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Most Popular

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Modelen shqiptare e ngatërrojnë me një modele të huaj, ndjekësit e “mbysin” me sms suporti

E njohur per bukurine e saj dhe per hijeshine prej perendeshe bukurie modelja Franceska Rustem ka qene se fundmi protagoniste e nje prej videove...