Wednesday, January 19, 2022
Home Showbizz Modelja e njohur shqiptare Aninna Ninna feston ditën e saj; E mrekulluar...

Modelja e njohur shqiptare Aninna Ninna feston ditën e saj; E mrekulluar nga urimet…!

Ajo ka lindur dhe është rritur në Shqiperi, por jeton ne Zvicer. Bukuroshja e cila viteve të fundit po çmend te gjithe me bukurine e saj, këtë vit definitivisht ka arritur majat e suksesit të saj. Ndërsa u shpall ”Miss Eco Kosova” ne 2020 ajo do te udhetoje shume shpejt ne “Miss Interglobal 2021“ ne Nigeri. Kështu, ajo do të bëhet shqiptarja e parë e cila përfaqëson Kosoven në spektaklin më të madh të bukurisë ku tashmë është konfirmuar pjesëmarrja e vajzave nga shume vende të botës. Por ne kemi edhe nje tjeter lajm per te ndare, Aninna festoi datelindjen dhe nje lume urimesh kane mberritur ne adrese te saj qe ne momentet e para kur ora ka shenuar 00:00 te dates 1 dhjetor. Ndoshta, njeriu ne jete kete duhet te kete synim pervec punes dhe ambicies duhet te ndjeje edhe vleresimin dhe duartrokitjet per njeriun qe eshte, per besimin, kulturen dhe miresine qe shperndan. Familja, miqesia, kolege te Aninnes duhet te ndihen me fat qe kane nje mikeshe si bukuroshja jone, modelja dhe missi qe po ngre lart emrin e shqiptareve neper bote! Aninna, edhe 100 dhe te urojme fitore ne Nigeri, te presim me kurore mbi koke!

RELATED ARTICLES

Modelen shqiptare e ngatërrojnë me një modele të huaj, ndjekësit e “mbysin” me sms suporti

E njohur per bukurine e saj dhe per hijeshine prej perendeshe bukurie modelja Franceska Rustem ka qene se fundmi protagoniste e nje prej videove...

“Nata gat” nga Japo shkund tregun muzikor

  Japo është talent i ri dhe qe premisat i ka per te shkelqyer ne fushen e muzikes. Japo filloi të merret me Hip-Hop prej...

Nadi dhe Vis Shkodrani më të kërkuarit në dasmat VIP

Ai ështê një këngëtar që e duan të gjithë e mjaft i preferuar, e tjetri një nga muzikantën më të mirë që ne kemi....

Most Popular

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Modelen shqiptare e ngatërrojnë me një modele të huaj, ndjekësit e “mbysin” me sms suporti

E njohur per bukurine e saj dhe per hijeshine prej perendeshe bukurie modelja Franceska Rustem ka qene se fundmi protagoniste e nje prej videove...