Wednesday, January 19, 2022
Home Lajme Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të...

Vargje prekëse nga Saranda Ademi për vëllaun që iku në moshë të re

Ende nuk i besohet askujt që një djalë i ri, një punëtor i shkëqyshëm i bankes TEB, i bukur, i matur dhe kaq i zgjuar si Egzoni në moshën fare të re nuk jeton më. E sidomos familja dhe motra e tij e njohur si modele e syzeve në Zvicer, Saranda Ademi nuk pajtohet se nuk jeton më vëllau i saj. Ajo ditët e zisë i ka kthyer në ngushëllim me anë të penës së saj teksa ka thurur vargje prekëse për humbjen e vëllaut të saj nga një aksisent tragjik që nuk mundi të jetoj, një djalosh si ai që e donte kaq shumë jetën por edhe dhuronte gjak për të shpëtuar të tjerët. Mes shumë vargjeve që Saranda poston cdo dite në rrjetet e saja sociale ajo që na preku pak më shumë ishte kjo që po jua sjellim më poshtë:

Elegji motre…

Më fal që u ligështova

Dhe nurin ta prisha ca

Jam motër e kurrë mos qofsha

OOO…Vëlla i motrës vëllaaa…

Më ike në ditë feste

Siç ikin zogjtë e Kosovës

E dhimbjet mbijnë mbi dhimbje

o lot o trishtim i motrës…

Më fal që i lutem Zotit

Të dal nga ky makth i rëndë,

Të zgjohesh ti afër nënës

E unë në shtratin tënd… Prishtinë 01/12/2021 S.A

https://www.instagram.com/p/CW7Rl_HI61S/

 

RELATED ARTICLES

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Most Popular

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Modelen shqiptare e ngatërrojnë me një modele të huaj, ndjekësit e “mbysin” me sms suporti

E njohur per bukurine e saj dhe per hijeshine prej perendeshe bukurie modelja Franceska Rustem ka qene se fundmi protagoniste e nje prej videove...