Wednesday, January 19, 2022
Home Lajme Taravari: Përgjegjësi për zgjedhjet duhet të ketë duke filluar nga unë si...

Taravari: Përgjegjësi për zgjedhjet duhet të ketë duke filluar nga unë si sekretar gjeneral

Sekretari gjeneral i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetari i Komunës së Gostivarit Arben Taravari në emisionin Click Plus në TV21 ka folur mbi rezultatin e subjektit të tij në zgjedhjet e fundit lokale dhe i pyetur se a do ketë përgjegjësi për dështimin e Aleancës për Shqiptarët në shumicën e komunave ka deklaruar se Kuvendi Qendror i Aleancës për Shqiptarët do të mbahet më 25 Dhjetor dhe se përgjegjësi duhet të ketë, madje duke filluar nga vetë ai sekretar gjeneral.

“Përgjegjësi patjetër të ketë, duke filluar prej meje si sekretar gjeneral. Unë flas si sekretar gjeneral, po Gostivarin e fituam por si sekretar gjeneral kam përgjegjësi edhe për Kërçovën, edhe për Tetovën, edhe për Çairin, kështu që duhet të bisedojmë, të kuvendojmë, edhe duhet të vendosim si në të ardhmen të përmirësohemi…” – është shpehur Taravari.

RELATED ARTICLES

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Most Popular

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Modelen shqiptare e ngatërrojnë me një modele të huaj, ndjekësit e “mbysin” me sms suporti

E njohur per bukurine e saj dhe per hijeshine prej perendeshe bukurie modelja Franceska Rustem ka qene se fundmi protagoniste e nje prej videove...