Wednesday, January 19, 2022
Home Lajme Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon...

Sela, Taravari apo të dy bashkë do të bartin përgjegjësi për fiaskon zgjedhore të Aleancës?

Pas fiaskos në zgjedhjet e fundit lokale të Aleancës për Shqiptarët, po bëhen të fuqishme zërat brenda strukturave partiake të këtij subjekti politik dhe çdo ditë e më shumë po kërkohet përgjegjësi nga kreu i partisë Zijadin Sela dhe sekretari i saj gjeneral Arben Taravari.

Parashtrohet pyetja se a do të bartin Sela ose Taravari përgjegjësi për dështimin në zgjedhjet e fundit lokale apo të dy bashkë. Përgjigjen e kësaj pyetjeve sipas sekretarit gjeneral të ASH-së Arben Taravari opinioni do ta merr në Kuvendin Zgjedhor të këtij subjekti politik të paraparë më 25 Dhjetor 2021.

Në emisionin “Click Plus” në TV21 reagimet e aktivistëve të Aleancës për Shqiptarët i konfirmoi edhe sekretari gjeneral i ASH-së, z. Arben Taravari duke thënë se përgjegjësi patjetër të ketë duke filluar edhe nga vetë ai si sekretar gjeneral.

“Unë flas si sekretar gjeneral, po Gostivarin e fituam por si sekretar gjeneral kam përgjegjësi edhe për Kërçovën, edhe për Tetovën, edhe për Çairin”. – është shprehur Taravari.

Në rast se edhe për këtë fiasko në zgjedhjet lokale askush nga krerët e Aleancës për Shqiptarët nuk jep përgjegjësi, Aleanca për Shqiptarët do të shkelë mbi idealin për të cilin u shkëputën nga PDSH-ja.

 

 

RELATED ARTICLES

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Most Popular

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Modelen shqiptare e ngatërrojnë me një modele të huaj, ndjekësit e “mbysin” me sms suporti

E njohur per bukurine e saj dhe per hijeshine prej perendeshe bukurie modelja Franceska Rustem ka qene se fundmi protagoniste e nje prej videove...