Wednesday, January 19, 2022
Home Showbizz L-Street dhe Drenas: Immer Noch ndodhi spontanisht

L-Street dhe Drenas: Immer Noch ndodhi spontanisht

Shqiptarët çdo ditë e më shumë po e dëshmojnë që janë të zotit të arrinë suksese në Kosovë e po ashtu dhe jashtë sajë! Kemi rastin e fundit të dy reperëve shqiptarë të cilët po bëjnë namin në shtetin Gjerman! Bëhët fjalë për reperët Perparim Gashi (L-Street) dhe Drenas Berisha (Drenas) të cilët sapo kanë publikuar videoklipin e tyre të fundit të realizuar në mënyrë profesionale pjesë e së cilit është ekipë e madhe realizuese! Immer Noch ndodhi spontanisht, nuk ishte e planifikuar! Ky bashkpunim rrjedhi si pasoje e takimit tone ne studio ku kenduam disa frestyle dhe pame se mund të nxjerrim diçka të bukur bashkë shtuan më tejë reperët! Për realizimin e këtij projekti janë përkujdesur përsonalisht reperët por duke mos harruar mbështetjën e madhe nga producenti i famshëm shqiptarë në Gjermani Lorik Ajvazi ( La Projekt) i cili është përkujdesur për videoklipin dhe montazhën e tij ndërsa për Rec-Mix komplet këngën është përkujdesur producenti gjerman DIESELJ me beat të realizuar nga producenti i njohur (Ata Beatz). Ne tani kemi dhe producentin nga Prishtina i cili do përkujdesët për projektët tona në të ardhmen EX.Studio.Entertaiment (Egzon Hasani). Reperët nuk janë në grup apo ndonjë klick së bashku por kanë realizuar shumë projekte bashkë ku pritët koha e përshtatshme për publikimin e tyre! Ne nuk do ndalëmi asnjëhere sepse këtë që e bëjmë e kemi pasion dhe e duam me zemër! Nuk mund të jetë secili reper pasi që të jeshë reper duhët ta ndjeshë në zemër dhe ne si L-Street dhe Drenas kemi shumë për të dhënë për publikun tonë! Edhe pse reperët kanë krijuar një projekt që do ua kishte lakmi secili reper shqiptarë fatkeqsisht përkrahja kolegiale shqiptare u ka munguar edhe pse mbështetja për tjerët nuk ka munguar asnjëhere nga krijuesit e hitit Immer Noch 2021! Që nga fillimet tona kemi dashur të përqojmë mesazh pozitiv tek të gjithë ata që e ndëgjojnë muzikën tonë prandaj kemi qëndruar sa më largë disave me reperët tjerë shqiptarë sepse ne e duam muzikën dhe nuk e krijojmë atë vetem për përfitime duke ulur vetën në nivelin që nuk na takon prandaj mesazhi ynë është i qartë: Ndjeke ëndrrën tënde që një ditë të arrishë ditën tuaj me fat me mesazh të cilin i përshëndesim të gjithë adhuruesit tonë dhe fansat e muzikës hip hop kudo që gjindën shtuan më tejë Drenasi dhe Perparimi!

RELATED ARTICLES

Modelen shqiptare e ngatërrojnë me një modele të huaj, ndjekësit e “mbysin” me sms suporti

E njohur per bukurine e saj dhe per hijeshine prej perendeshe bukurie modelja Franceska Rustem ka qene se fundmi protagoniste e nje prej videove...

“Nata gat” nga Japo shkund tregun muzikor

  Japo është talent i ri dhe qe premisat i ka per te shkelqyer ne fushen e muzikes. Japo filloi të merret me Hip-Hop prej...

Nadi dhe Vis Shkodrani më të kërkuarit në dasmat VIP

Ai ështê një këngëtar që e duan të gjithë e mjaft i preferuar, e tjetri një nga muzikantën më të mirë që ne kemi....

Most Popular

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Modelen shqiptare e ngatërrojnë me një modele të huaj, ndjekësit e “mbysin” me sms suporti

E njohur per bukurine e saj dhe per hijeshine prej perendeshe bukurie modelja Franceska Rustem ka qene se fundmi protagoniste e nje prej videove...