Wednesday, January 19, 2022
Home Lajme Grubi: Ali Ahmeti i ka fituar të gjitha zgjedhjet, nuk ka nevojë...

Grubi: Ali Ahmeti i ka fituar të gjitha zgjedhjet, nuk ka nevojë të dorëhiqet

Në emisionin “Vetëm intervistë” me gazetarin Goce Mihajlloski në Kanal 5, Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi ka deklaruar se kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka fituar të gjitha ciklet zgjedhore dhe nuk ka nevojë të dorëhiqet, për dallim nga partitë opozitare ku liderët në shumë procese zgjedhore me rradhe humbasin dhe përsëri nuk mbajnë përgjegjësi për këtë dhe nuk japin dorëheqje.

“Z. Ahmeti i fitoi të gjitha zgjedhjet dhe nuk ka aspak nevojë që të dorëhiqet. Partitë tjera humbin dhe nuk i ndërrojnë liderët. I ndërrojnë të gjithë por nuk i ndërrojnë liderët. Shikojeni z. Selën nuk ka fituar asnjëherë në zgjedhje, dy herë humbi në Strugë, ai vjen nga Struga dhe e fitoi Ramiz Merko në dy cikle zgjedhore, madje kësaj rradhe ishin në koalicion parazgjedhor me VMRO-në,ndërsa LSDM kishte kandidat në Strugë nuk ishte në koalicion me ne dhe përsëri nuk jep dorëheqje. Ne na konvenon z. Sela në krye të Aleancës sepse do të vazhdojë të humbasë. – ka deklaruar Grubi.

RELATED ARTICLES

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Most Popular

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Modelen shqiptare e ngatërrojnë me një modele të huaj, ndjekësit e “mbysin” me sms suporti

E njohur per bukurine e saj dhe per hijeshine prej perendeshe bukurie modelja Franceska Rustem ka qene se fundmi protagoniste e nje prej videove...