Wednesday, January 19, 2022
Home Lajme Grubi: Nuk mendoj që do kemi pengesë nga zgjedhjet në ndonjë vend...

Grubi: Nuk mendoj që do kemi pengesë nga zgjedhjet në ndonjë vend të BE-së

Në emisionin “Vetëm intervistë” me gazetarin Goce Mihajllovski në Kanal 5, Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive Artan Grubi mes tjerash ka deklaruar se nuk pret asnjë pengesë për rrugën eurointegruese të vendit për shkak të zgjedhjeve në ndonjë vend të Bashkimit Europian.

“Për fat të keq e shoh se edhe politikanët kanë nisur të lexojnë vetëm tituj dhe mos dalim nga kontesti. Jam i bindur se Franca ka iniciativë për Ballkanin Perendimor dhe janë aktiv në gjetjen e zgjidhjes dhe e interesuar e ndërmerr këtë iniciativë, por e kemi këtu dhe kryesimin e saj me Bashkimin Europian nga Janari dhe mendoj se nuk do kemi asnjë pengesë nga zgjedhjet në Europë.” – deklaroi Grubi.

RELATED ARTICLES

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Most Popular

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Modelen shqiptare e ngatërrojnë me një modele të huaj, ndjekësit e “mbysin” me sms suporti

E njohur per bukurine e saj dhe per hijeshine prej perendeshe bukurie modelja Franceska Rustem ka qene se fundmi protagoniste e nje prej videove...