Wednesday, January 19, 2022
Home Showbizz Në prag të festave humanizëm nga Isa Mjeku dhe bashkëshortja e tij,...

Në prag të festave humanizëm nga Isa Mjeku dhe bashkëshortja e tij, gjithmonë pranë nevojtarëve

“Këto Aksione nuk do t’i ndalim. Të ju ndihmojmë të varfëve..” . Kështu shkruan hamunisti i njohur shqiptar Isa Mjeku teksa poston edhe disa foto me bashkëshorten e tij dhe ata që kanë ndihmuar. Ata si familje nuk kanë të ndalur me akstionet humanitare ndërsa mesazhi i ardhur ditën e martë se “Mbaroi me sukses pusi-çezma juaj dhe Zoti ju shpërbleftë dhe faleminderit” ardhur nga vendi ku ata si familje ku djali i tyre artisti Mërgim Mjeku i ka udhëhequr transferen teknike i ka lumturuar edhe ata vetë. Ata kanë ndihmuar një fshat në Indi quajtur Village Bagya në Bagraich. Por Isa gjithmonë ndihmon ku kujtojmë se edhe në kohën e tërmetit në Shqipëri kishte lëshuar hyrjen 105 m2 plus duke i ndihmuar një familje të prekur me 300 euro në muaj, apo pa harruar se ndihmojnë ende çdo muaj një familje në nevojë në Kosovë. Çfarë shembulli kjo familje humane e Isa Mjeku e dhashtë Zoti që të kemi të tjera familje që ju qëndrojnë pranë me ndihma personave në nevojës sidomos në këto ditë të fundvitit festiv.

RELATED ARTICLES

Modelen shqiptare e ngatërrojnë me një modele të huaj, ndjekësit e “mbysin” me sms suporti

E njohur per bukurine e saj dhe per hijeshine prej perendeshe bukurie modelja Franceska Rustem ka qene se fundmi protagoniste e nje prej videove...

“Nata gat” nga Japo shkund tregun muzikor

  Japo është talent i ri dhe qe premisat i ka per te shkelqyer ne fushen e muzikes. Japo filloi të merret me Hip-Hop prej...

Nadi dhe Vis Shkodrani më të kërkuarit në dasmat VIP

Ai ështê një këngëtar që e duan të gjithë e mjaft i preferuar, e tjetri një nga muzikantën më të mirë që ne kemi....

Most Popular

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Modelen shqiptare e ngatërrojnë me një modele të huaj, ndjekësit e “mbysin” me sms suporti

E njohur per bukurine e saj dhe per hijeshine prej perendeshe bukurie modelja Franceska Rustem ka qene se fundmi protagoniste e nje prej videove...