Wednesday, January 19, 2022
Home Lajme Ahmeti për "Vecernji": Koalicionet pa program nuk kanë mbështjetjen e qytetarëve

Ahmeti për “Vecernji”: Koalicionet pa program nuk kanë mbështjetjen e qytetarëve

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në intervistën ekskluzive të dhënë për të përditshmen kroate “Veçernji” i pyetur se pse opozita shqiptare njëherë ishte e bashkuar e tash e ndarë ka potencuar se në Maqedoninë e Veriut shqiptarët nuk kanë nevojë për më shumë se dy subjekte politike dhe se koalicionet pa program dhe që kanë synim vetëm ta rrëzojnë BDI-në nuk kanë mbështetjen e qytetarëve.

“Vazhdimisht i bëj thirrje partive shqiptare që të bashkohen sepse kështu do të jenë më domethënëse, më të forta dhe do të mund të konkurrojnë me BDI-në. Nuk ka nevojë për më shumë se dy parti shqiptare në Maqedoninë e Veriut. Ndërsa koalicionet që bazohen pa program dhe themelohen vetëm me motivin për të rrëzuar BDI-në, nuk janë të qëndrueshme dhe nuk kanë mbështetje” – ka potencuar Ahmeti.

RELATED ARTICLES

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Most Popular

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Modelen shqiptare e ngatërrojnë me një modele të huaj, ndjekësit e “mbysin” me sms suporti

E njohur per bukurine e saj dhe per hijeshine prej perendeshe bukurie modelja Franceska Rustem ka qene se fundmi protagoniste e nje prej videove...