Wednesday, January 19, 2022
Home Showbizz Dj. DARD shqiptari që punon me yjet evropianë

Dj. DARD shqiptari që punon me yjet evropianë

Ai vazhdon të jetë jo vetëm i suksesshëm por mjaft i kërkuar falë pasionit dhe mjeshtërsisë në muzikën që luan. E mbi të gjitha ai është shqiptar me origjinë nga Kosova por që jeton në Zvicër. E kur flasim për diasporën të gjithë e dinë se bëhet fjalë për Dj. Dard, apo si quhet në emrin e tij Dardan Misini jo vetëm Dj. i famshëm shqiptar por edhe producent mjaft i kërkuar. Yjet më in të muzikës shqiptare bashkëpunojnë me Dj. Dard dhe ndjehen STAR kur punojnë me të. Emra të njohur në evropë si: Samra, Sinan G, Annonym, Mozzik, Kc Rebell, Farid Bang, Capital T ect janë vetëm disa nga bashkëpunëtorët e tij. Ndërsa ne mësojmë se ai ka në menaxhment Mergimin- Dayslounge në Gjermani e Zaza kudo është nën menaxhimin e tij. Mund të themi se edhe këtë vit që po e lëmë pas ka qënë viti i tij me plot arritje ndërsa ai që po troket ka mjaft plane gjithmonë e përmasave më të mëdha. Ku shihet emri i tij në atë ambient jo vetëm janë emrat e hitet por aty vërtetë bëhet nami në muzikë.

https://www.instagram.com/p/CXq8fL9I1Ch/

RELATED ARTICLES

Modelen shqiptare e ngatërrojnë me një modele të huaj, ndjekësit e “mbysin” me sms suporti

E njohur per bukurine e saj dhe per hijeshine prej perendeshe bukurie modelja Franceska Rustem ka qene se fundmi protagoniste e nje prej videove...

“Nata gat” nga Japo shkund tregun muzikor

  Japo është talent i ri dhe qe premisat i ka per te shkelqyer ne fushen e muzikes. Japo filloi të merret me Hip-Hop prej...

Nadi dhe Vis Shkodrani më të kërkuarit në dasmat VIP

Ai ështê një këngëtar që e duan të gjithë e mjaft i preferuar, e tjetri një nga muzikantën më të mirë që ne kemi....

Most Popular

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Modelen shqiptare e ngatërrojnë me një modele të huaj, ndjekësit e “mbysin” me sms suporti

E njohur per bukurine e saj dhe per hijeshine prej perendeshe bukurie modelja Franceska Rustem ka qene se fundmi protagoniste e nje prej videove...