Wednesday, January 19, 2022
Home Lajme Bujare Abazi nga ASH voton PRO propozimit për largimin e emërtimeve shqip...

Bujare Abazi nga ASH voton PRO propozimit për largimin e emërtimeve shqip nga Shkupi

Nënkryetarja e Qytetit të Shkupit Bujare Abazi, ka votuar pro propozimit të VMRO DPMNE-së për ta futur në rend dite pikën për ndryshimin e emrave të rrugëve të Qytetit të Shkupit, përfshirë edhe ato emërtime shqip si: Hasan Prishtina, Jusuf Gërvalla, Ismail Kadare, Ernest Koliqi dhe shumë tjera.

Ky është një veprim skandaloz i Bujarr Abazit dhe grupit të këshilltarëve të Aleancës për Shqiptarët në Këshillin e Qytetit të Shkupit që padyshim se duhej të kundërshtonin përfshirjen e këtik propozimi në rendin e ditës.

RELATED ARTICLES

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Most Popular

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Modelen shqiptare e ngatërrojnë me një modele të huaj, ndjekësit e “mbysin” me sms suporti

E njohur per bukurine e saj dhe per hijeshine prej perendeshe bukurie modelja Franceska Rustem ka qene se fundmi protagoniste e nje prej videove...