Wednesday, January 19, 2022
Home Showbizz Nik, emri i skenës që nuk do harohet vjen me hitin e...

Nik, emri i skenës që nuk do harohet vjen me hitin e ri

Niku që shpreh dhe tregon që ka akoma shokë në jetë. Një artist ku prej 1 viti në tregun e muzikës shqiptare po tregon,nga dita në ditë, po shpreh vlerat e një artisti të vërtetë. Shumë këngë të pëlqyera, shumë klikime të marra. Një djalosh me shumë talent, me shumë besim dhe arritje. Një emër që shumë shpejtë po rritet dhe po merr famë. Muzikat e tij nuk janë vetëm muzikë, por tekste të shprehura, për vlera, për shoqëri, familje, besim dhe karakter. Në treg ai nuk vjen për konkurencë, por për të shprehur talentin që e ka në gjak dhe shpirtë. Djal shume i lidhur me atdheun. Mbajeni mend këtë emër pasi,karriera e tij nuk do jetë vetëm një emër por një komb një gjuhë një gjak.

Me një talent ndryshe dhe me një stil të veçantë sjell projektin e tij të fundit. Niku është me origjinë nga Suhareka por jeton në Gjermani. Ai njihet në art,në hip-hop me emrin Nik. Në të vërtetë quhet Fisnik Kryeziu. Në botën e muzikes ka vite që është pjesë e saj. Projektet e tij jane të ndryshem. Ku mes tyre mund të përmendim dhe dedikimin që i ka bërë Florian Markut. Projektet e tij janë nga më të ndryshme dhe ky është vetëm fillimi. Pasi neve si publik na duhet të presim dhe ti shijojmë.

Nik nuk është rastësisht në muzikë pasi rrjedh nga grupi i formuar para 12 viteve më herët “La Familia” ku kujtojmë të famshmit pjesëtarët e grupit si: Nolian Danqeli (Nolian), Labeat Kryeziu (La´beat), Lumbardh Bajraktari (LB-Gringo) dhe disa të tjerë por që shumica e tyre tani merren me biznese apo sport.

Grupi apo labeli “La Familia” që kur është krijuar e deri më sot kanë miqësi e raporte të mira me Double G, OTR, Pint & 2 EuroGang. Djaloshi i muzikës bashkëpunon me pjesëtarët e këtij labeli por në të ardhme mund të ketë edhe ndonjë bashkëpunon me ndonjë artist të tjerë nga pjesëtarët e ndonjë grupi që janë miq. NIK thotë se i vlerëson shumë reperët e mirë që ka shumë, por ai vetë insporohet dhe dëgjon muzikë të huaj si dhe frymëzohet nga realiti i jetës së tij shokëve dhe grupit.

RELATED ARTICLES

Modelen shqiptare e ngatërrojnë me një modele të huaj, ndjekësit e “mbysin” me sms suporti

E njohur per bukurine e saj dhe per hijeshine prej perendeshe bukurie modelja Franceska Rustem ka qene se fundmi protagoniste e nje prej videove...

“Nata gat” nga Japo shkund tregun muzikor

  Japo është talent i ri dhe qe premisat i ka per te shkelqyer ne fushen e muzikes. Japo filloi të merret me Hip-Hop prej...

Nadi dhe Vis Shkodrani më të kërkuarit në dasmat VIP

Ai ështê një këngëtar që e duan të gjithë e mjaft i preferuar, e tjetri një nga muzikantën më të mirë që ne kemi....

Most Popular

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Modelen shqiptare e ngatërrojnë me një modele të huaj, ndjekësit e “mbysin” me sms suporti

E njohur per bukurine e saj dhe per hijeshine prej perendeshe bukurie modelja Franceska Rustem ka qene se fundmi protagoniste e nje prej videove...