Sunday, November 28, 2021
Home Lajme

Lajme

Xhaferovski: Nuk pranoj dorëheqjet e Zaevit, kërkoj mbështetje nga anëtarësia e LSDM

Si një nga themeluesit e LSDM që në vitin 1991 dhe anëtar i parlamentit që nga përbërja e parë kushtetuese, së paku nga organet...

Zoran Zaev, dorëheqja nuk është akt i drejtë ndaj nesh, aktivistë të vërtetë të LSDM-së

Zoran Zaev – Dorëheqja e shpallur nuk është akt i drejtë ndaj nesh, AKTIVISTËVE TË VËRTETË të LSDM-së Shkruan: Petre Spasov Strumicë Është e vërtetë që...

Filipçe: Le t’u ndihmojmë fëmijëve të shëndetshëm dhe pa brenga t’i realizojnë ëndrrat e tyre

Shëndeti i fëmijëve është gjithmonë në rend të parë. Le t’u ndihmojmë të shëndetshëm dhe pa brenga t’i realizojnë ëndrrat e tyre, porositi ministri...

Kongresi i SHBA i kërkoi ambasadorit bullgar të heqin veton për hapjen e bisedimeve të Maqedonisë së Veriut me BE-në

Shpresojmë që të lini mënjanë mosmarrëveshjet dhe të mbështesni integrimin e plotë politik të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE, i shkruan kongresmenët...

Presidenti polak Duda mbërrin në Shkup, kryediplomati Osmani e pret në aeroport

Presidenti polak Andzhej Duda sonte mbërriti për vizitë dyditore zyrtare në vend, në kuadër të së cilës do të realizojë takim me nikoqirin e...

Kastriot Rexhepi: Ëndrra evropiane bëhet realitet

Deputeti Kastriot Rexhepi përmes një postimi në faqen e tij në rrjetin social Facebook ka theksuar se të qarta janë porositë dhe konkluzionet e...

VMRO DPMNE ofendon rëndë Alternativën e Afrim Gashit

Pas përhapjes së zërave se Alternativa e Afrim Gashit do të bëhet pjesë e Qeverisë sëbashku me LSDM-në dhe BDI-në dhe do të sigurojë...

Grubi – Linhart: Maqedonia e Veriut meriton hapjen e negociatave me BE

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi sot realizoi takim me ministrin federal për Çështje Europiane...

Mickoski ironizon me Afrim Gashin

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp ka refuzuar të komentojë përfshirjen e mundshme të Alternativës në Qeverinë aktuale, transmeton...

Bilall Kasami: Për Lëvizjen Besa, Mickoski më i mirë se Zaevi

Në emisionin 200 me gazetarin Nazim Rashidi, i pari i Lëvizjes BESA Bilall Kasami ka treguar arsyet se pse për partinë e tij Mickoski...

Lëvizja Besa kundër zgjedhjeve të reja. Kërkon pushtetin pa legjitimitetin e popullit

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në emisionin 200 me gazetarin Nazim Rashidi në Alsat - M në pyetjen e parashtruar se a është...

Bytyqi: Për momentin, Zaev është më se i nevojshëm

Akti i dorëheqjes së kryeministrit është i lartë dhe demokratik, ka thënë zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike, Fatmir Bytyqi, gjatë një vizite në “Brifingun e...

Most Read

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...

Zaev – Donfried: Fillimi i negociatave me BE-në, interes gjeostrategjik i SHBA-ve

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mbrëmë vonë ka pasur një bisedë telefonike me Ndihmës Sekretaren e Shtetit të SHBA-së, Karen...