Sunday, November 28, 2021
Home Lajme

Lajme

KOSOVA & RAJONI Kush janë puçistët në Maqedoni?/ Zbulohen emrat që punojnë kundër interesave të shqiptarëve

Partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut kanë lidhur koalicion me parti-antishqiptare. Një aleancë skandaloze, kjo që është kundër shqiptarëve në përgjithësi, anti-evropiane dhe anri perëndimore. CNA.al...

BDI: Ngadhnjeu fryma euro-atlantike e vendit dhe vullneti i qytetarëve

Me dështimin e iniciativës regresive për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut u dëshmua edhe njëherë se forcat anti-NATO,...

Taravari nuk merr përgjegjësinë e dështimit, sheh terezinë e tij jashtë vendit

Dështimi i mocionit për Qeverinë duket se nuk ia ka prishir aspak terezinë Arben Taravarit i cili menjëherë pas dështimit udhëtoi jashtë vendit. Fotot e...

Shumica regresive në Maqedoni dështoi, por rrezikoi gjithë rajonin

Kuvendi i Maqedonisë së veriut mbrëmë nuk e miratoi mocionin e mosbesimit të Qeverisë së vendit me iniciativë të opozitës dhe Lëvizjes Besa, e...

Shpifësi më i madh: Arben Taravari

Pretendimet për rrëzimin e Qeverisë rezultuan mbrëmë të pasuksesshme për shkak të mungesës së numrit të deputetëve për votimin e mosbesimit në seancën e...

Grubi: Fitoi agjenda euro-atlantike e vendit. Le t’ju jetë me fat qytetarëve!

Zëvendëskryeministri i parë Artan Grubi në paraqitjen para mediave ka deklaruar se qytetarët sonte duhet të jenë të bashkuar pasi me mosvotimin e mosbesimit...

Pas dështimit për rëzimin e Qeverisë, Nikolloski i VMRO: Po largohemi nga Kuvendi

Nënkryetari i VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Nikoloski, në shoqërinë e deputetëve të VMRO-DPMNE-së, njoftoi se po largohen nga Kuvendi, ku sot nuk ka mundur të fillojë...

Arjanit Hoxha akoma nuk ka dhënë dorëheqje (Video)

Ishte një premtim i tij publik në një emision televiziv se nëse dështon iniciativa për rrëzimin e Qeverisë ai do të tërhiqet nga posti...

Dështon grushtshteti i forcave anti NATO dhe anti shqiptare në Maqedoni

Ka dështuar grushteti i forcave anti NATO dhe anti shqiptare në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Iniciativa e ndërmarë nga VMRO, Levica dhe partitë Aleanca...

Fluturon Taravari, braktis vendin dhe kapet mat në aeroport (Foto)

Si rezultat i mos rrëzimit të Qeverisë nga opozita, në rrjetet sociiale kanë nisur të kërkojnë sërish dorëheqje të Selës për debaklin e fundit,...

Kastriot Rexhepi: Nuk rreshtohem me antishqiptarët (VIDEO)

Pas dyshimeve të shpërndara në opinion dhe spekulimeve të VMRO-së dhe bashkëpunëtorëve të saj të bllokut shqiptar, deputeti Kastriot Rexhepi përmes një video paraqitjeje...

Mickoski: Dorëzohem, nuk ia vlen të merrem më me politikë

Kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski në prononcimin e tij për mediat deklaroi se dorëzohet dhe se nuk ia vlen më të merret me politikë. Kjo...

Most Read

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...

Zaev – Donfried: Fillimi i negociatave me BE-në, interes gjeostrategjik i SHBA-ve

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mbrëmë vonë ka pasur një bisedë telefonike me Ndihmës Sekretaren e Shtetit të SHBA-së, Karen...