Sunday, November 28, 2021
Home Lajme

Lajme

Zv.drejtori Dehari: Kemi vendosur ndalesë të tërësishme në male, gjoba nëse nuk respektohen masat

Përmes një njoftimi në opinion. zëvendësdrejtori i Pyjeve Kombëtare, Berat Dehari ka bërë të ditur se si ndërmarje kanë vënë ndalesë të tërësishme për...

Ansambli Nacional i këngëve e valleve popullore shqiptare në RMV mori pjesë në Festivalin e 22 – të ndërkombëtar të folklorit në Bujukçekmexhe...

Këto ditë u mbajt online Festivali i 22 - të ndërkombëtar i folklorit në Bujukçekmexhe të Turqisë. Ansambli ynë u prezantua me vallen “...

Qeveria shpall gjendje krize

Për shkak të situatës me zjarret në vend, Qeveria ka sjell vendim për shpalljen të gjendjes së krizës. Gjendja e krizës do të zgjasë...

Grubi: Edhe komunitetet tjera përfituan nga Marrëveshja e Ohrit

Në kuadër të shënimit të 20 vjetorit të Marrëveshjes Kornizë të Ohrit, Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive,...

“Bashkë për Haraçinën”, mblidhen në një darkë mërgimtarët, diskutojnë për të mirën e komunës

Mërgimtarë të shumtë nga komuna e Haraçinës mbrëmë janë takuar në një darkë së bashku për të diskutuar se si mund të ndihmojnë edhe...

Mbështetja për përshpejtimin e procesit të digjitalizimit, mëse e mirëpritur

Ministri për Shoqëri Informatike dhe Administratë, Jeton Shaqiri përmes një postimi në rrjetet sociale ka bërë njoftimin në lidhje me takimin me Kordinatoren së...

20 vjet MKO/Promovohet Pulla postare kushtuar këtij jubileu

Sot, në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 20 vjetorit të Marrëveshjes Kornizë të Ohrit, Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe...

Vendime të reja kadrovike nëpër drejtori

Qeveria në mbledhjen e sotme solli disa vendime kadrovike. Amir Shabanin e emëroi drejtor të Fondit për Sigurim të Depozitave, ndërsa Dritan Imerin zëvendësdrejtor të...

Most Read

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...

Këshilltarët e BDI-së në Shkup kërkojnë seancë të jashtëzakonshme të Këshillit të Qytetit të Shkupit për aksidentin tragjik në Bullgari

Grupi i këshilltarëve të Bashkimit Demokratik për Integrim së bashku me grupin e këshilltarëve të LSDM-së në Këshillin e Qytetit të Shkupit parashtruan iniciativë...

Zaev – Donfried: Fillimi i negociatave me BE-në, interes gjeostrategjik i SHBA-ve

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, mbrëmë vonë ka pasur një bisedë telefonike me Ndihmës Sekretaren e Shtetit të SHBA-së, Karen...