Tuesday, November 30, 2021
Home Showbizz

Showbizz

Ka ardhur balada e bukur nga Magrib Muçiqi

"Zemra e zezë" quhet projekti më i ri muzikor ardhur nga artisti Magrib Muciqi. Kjo është një super baladë që ka edhe një klip...

Dhuna ndaj femrave në Shqipëri, konkurrenti i Përputhën ka dy fjalë për të thënë

Ai është një nga konkurrentët e rinj të Përputhën. Deivid Mano në puntatën e mbrëmshme te këtij realityshou, ka komentuar dhunën ndaj femrave që bëhet...

Artisti Magrib Muçiqi gati me dy super projekte në këtë fundvit

Pas këngës me klip që u prit mjaft mirë "Shpirti im" artisti Magrib Muçiqi nuk ka të ndalur. Ne mësojmë se ai ka qënë...

Durim Halimi gati projektin e ri muzikor pas suksesit me “Pishman”

Ishte projekti i tij muzikor i tretë me titull "Pishman" i cili u prit dhe u komentua shumë mirë. Tashmë artisti me origjinë nga...

Po vjen projekti i ri nga Isuf Lani

Emri i tij është Isuf Lani e në rrjetin e tij në facebook e gjeni me Cufi Lani e ai tashmë ka vite e...

E keni dëgjuar projektin “Rrushja” nga Gjon Ukaj

Kënga është një përpunim ardhur shumë origjinale e më herët është kënduar nga artisti Augustin Ukaj, e tani vjen nga nipi i tij këngëtari...

Rrëzohet avioni, humb jetën këngëtarja e njohur

Këngëtarja braziliane Marilia Mendonca ka vdekur së bashku me menaxherin dhe ndihmësin e saj kur avioni i vogël me të cilin po udhëtonin u...

Vjosa e kall Diasporën me zërin ‘pushkë’ që e ka

Ajo është një nga këngëtaret më të mira të muzikës popullore. Këtë gjë, Vjosa Emini e ka dëshmuar përsëri, përmes disa video të hedhura në...

Një elegji malli e kujtimesh, Kristina Marku bën postimin e ndjerë për njerëzit e dashur

Një ditë si ajo e Halloween-it, në të cilin personazhet publik transformohen për një grimë, shumica e tyre festojnë me veshje personazhesh përrallash, të...

Thyen rekordin këngëtari Aleksandër Gjelaj, mbulohet me dollarë në një dasëm në SHBA (Foto)

Është mbuluar me mijëra dollarë në një dasëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës këngëtari i njohur Aleksandër Gjelaj, i cili me këtë rast...

Bessa gati për projektin e ri, vjen me plot stil

Ajo ka talent dhe plot stil dhe është gati të sjellë një super projekt. Po flasim për Besarta Hoti apo siç ka dëshirë të...

Nico në Kosovë për dy projekte muzikore

Pas hitit që bëri bashkë Nicon me Besnik Qaka si duket këngëtari nuk ka të ndalur. Fjala është për të parin Nico i cili...

Most Read

S’kanë të ndalur ofendimet e Aleancës ndaj Alternativës

Deri pak kohë më parë në koalicion në frontin e përbashkët opozitarë ndërsa tani situata ka ndryshuar mes dy partive shqiptare Alternativës dhe Aleancës...

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në...

Grubi – Kyuchyuk: Falenderim ndaj Bullgarisë për profesionalizmin dhe menaxhimin e situatës

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi i shoqëruar nga eurodeputeti Ilhan Kyuchyuk, ministri i Ekonomisë,...

Nëntori i dy ushtrive dhe i pabarazisë ndërkombëtare

Kosova i ka pasur dy ushtri. Ushtrinë e popullit, UÇK-në. Dhe, pas shpalljes së pavarësisë, FSK-në, e cila sot shënon ditën e saj. Nesër,...