Wednesday, January 19, 2022
Home Showbizz

Showbizz

‘Kadale’ publikohet nga Gunzey

Këngëtari Gunzey ka ardhur me projektin e tij muzikor. Në kanalin Youtube ai hodhi projektin e titulluar ‘Kadale’. Teksti dhe vija melodike u bë nga ai,...

Projekti i disatë i V-Ton, këngëtari nuk ndalet…

Këngëtari V-Ton nuk din të ndalet. Pas shumë projekteve të realizuara deri më tani ai vjen edhe me një megahit në këtë sezonë të...

David Dreshaj i dedikon këngë motrës, në ditën e dasmës

Një projekt i aranzhuar dhe producent nga Cricket, me muzikë nga Muma kurse tekst nga Muma dhe ylli i muzikës David Dreshaj kurse videoklipi...

Ish-konkurrentja e ‘My Love Story’ bëhet këngëtare

‘Sikur flutur’ është kënga e re që iu shtua skenës muzikore shqipe. Atë e ka sjell Revide Ameti, këngëtarja të cilën nuk po e shohim...

Nurteel i bën hitin e verës Onikës

Bombastike dhe e zjarrtë, kështu duket këngëtarja Onika në projektin e saj më të ri të titulluar “Ke dasht”. Një projekt i finalizuar nga Nurteel...

Dafina Sadiku vjen me “Tym e flakë”

"Tym e Flakë" e ka bërë këngëtarja Dafina Demaj Sadiku në projektin e sajë të fundit i cili u publikua ditë më parë! Dafina...

Pas albumit të suksesshëm në Itali, Emyx vjen me “Ajo ajo”

Ai është një nga djemtë e skenës muzikore që me gjasë në të ardhmen e afërt do ta njohë bota, e kjo falë talentit...

“Vallja e Paqes” jep premierën e saj të Dielën

Në kuadër të manifestimeve për shënimin e 20 vjetorit të Marrëveshjes së Ohrit, IN Ansambli i këngëve e valleve popullore shqiptare në RMV në...

Martohet këngëtari Lind Mehmetaj

Këngëtari shqiptarë Rilind Mehmetaj i njohur si Lindi i dha fund beqarisë. Krijuesi i hitit pa facebook dhe shum hiteve tjera ka vendosur të ndërroj...

Vig Poppa humbi plot 45 kilogramë

Reperi i njohur shqiptar, Vig Poppa, shënoi së fundmi rikthimin e tij në muzikë me dy projekte muzikore, pas një pauze relativisht të gjatë. Bashkëpunimet...

Most Read

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti do të takohet me kryeministrin bullgar Petkov

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot do të takojë kryeministrin e Republikës së Bullgarisë, Kirill Petkov i cili gjatë ditës së...

Ademi: Kuadrot e BDI-së kanë rol kyç në proceset strategjike

Kuvendi republikan në ditën e dytë vazhdon seancën plenare me pikë të vetme të rendit të ditës – zgjedhjen e Qeverisë, e cila duhet...

Vjollca Ademi i reagon Ilire Dautit: BDI avancoi gruan, rrituni, dilni nga puberteti politik!

Ndaj deputetes opozitare Ilire Dauti ka reaguar deputetja e BDI-së, Vjollca Ademi. Ajo ftoi ASh-në që të shoh gabimet e veta, duke ia kujtuar koalicionet që...

Modelen shqiptare e ngatërrojnë me një modele të huaj, ndjekësit e “mbysin” me sms suporti

E njohur per bukurine e saj dhe per hijeshine prej perendeshe bukurie modelja Franceska Rustem ka qene se fundmi protagoniste e nje prej videove...