Tuesday, November 30, 2021

LATEST ARTICLES

Xhaferovski: Nuk pranoj dorëheqjet e Zaevit, kërkoj mbështetje nga anëtarësia e LSDM

Si një nga themeluesit e LSDM që në vitin 1991 dhe anëtar i parlamentit që nga përbërja e parë kushtetuese, së paku nga organet...

Zoran Zaev, dorëheqja nuk është akt i drejtë ndaj nesh, aktivistë të vërtetë të LSDM-së

Zoran Zaev – Dorëheqja e shpallur nuk është akt i drejtë ndaj nesh, AKTIVISTËVE TË VËRTETË të LSDM-së Shkruan: Petre Spasov Strumicë Është e vërtetë që...

Filipçe: Le t’u ndihmojmë fëmijëve të shëndetshëm dhe pa brenga t’i realizojnë ëndrrat e tyre

Shëndeti i fëmijëve është gjithmonë në rend të parë. Le t’u ndihmojmë të shëndetshëm dhe pa brenga t’i realizojnë ëndrrat e tyre, porositi ministri...

Kongresi i SHBA i kërkoi ambasadorit bullgar të heqin veton për hapjen e bisedimeve të Maqedonisë së Veriut me BE-në

Shpresojmë që të lini mënjanë mosmarrëveshjet dhe të mbështesni integrimin e plotë politik të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE, i shkruan kongresmenët...

Një super baladë ka ardhur nga Durim Halimi

" Lutem" quhet projekti më i ri muzikor ardhur nga këngëtari Durim Halimi . Për tekstin është kujdesur vetë Durimi, e muzika krijuar nga...

Një popturi shumë e bukur vjen nga Adelina dhe Taulanti

Janë dy nga emrat më të njohur të skenës. Adelina dhe Taulanti janë bërë bashkë dhe kanë sjell një super potpuri. Ata kanë zgjedhur këngët më...

Zana dhe Mejreme sjellin super bashkëpunimin

Kjo është koha e bashkëpunimeve e që edhe këtë fundvit vijnë të shumta. Por diferencën e bën risia dhe përshtatja siç shihet edhe në...

Ka ardhur balada e bukur nga Magrib Muçiqi

"Zemra e zezë" quhet projekti më i ri muzikor ardhur nga artisti Magrib Muciqi. Kjo është një super baladë që ka edhe një klip...

Presidenti polak Duda mbërrin në Shkup, kryediplomati Osmani e pret në aeroport

Presidenti polak Andzhej Duda sonte mbërriti për vizitë dyditore zyrtare në vend, në kuadër të së cilës do të realizojë takim me nikoqirin e...

Kastriot Rexhepi: Ëndrra evropiane bëhet realitet

Deputeti Kastriot Rexhepi përmes një postimi në faqen e tij në rrjetin social Facebook ka theksuar se të qarta janë porositë dhe konkluzionet e...

Most Popular

Vendime të reja kadrovike nëpër drejtori

Qeveria në mbledhjen e sotme solli disa vendime kadrovike. Amir Shabanin e emëroi drejtor të Fondit për Sigurim të Depozitave, ndërsa Dritan Imerin zëvendësdrejtor të...

Si ta kuptoni nëse telefoni është infektuar nga ‘Spyware Pegasus’?

Antivirusët e njohur nuk mund të zbulojnë Pegasus pasi ky malware shfrytëzon dobësi që janë të panjohura për zhvilluesit e sistemeve operative dhe aplikacioneve...

Vig Poppa humbi plot 45 kilogramë

Reperi i njohur shqiptar, Vig Poppa, shënoi së fundmi rikthimin e tij në muzikë me dy projekte muzikore, pas një pauze relativisht të gjatë. Bashkëpunimet...

Social Media Marketing for Franchises is Meant for Women

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we headed down to...