Tuesday, November 30, 2021

LATEST ARTICLES

VMRO DPMNE ofendon rëndë Alternativën e Afrim Gashit

Pas përhapjes së zërave se Alternativa e Afrim Gashit do të bëhet pjesë e Qeverisë sëbashku me LSDM-në dhe BDI-në dhe do të sigurojë...

Grubi – Linhart: Maqedonia e Veriut meriton hapjen e negociatave me BE

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi sot realizoi takim me ministrin federal për Çështje Europiane...

Mickoski ironizon me Afrim Gashin

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp ka refuzuar të komentojë përfshirjen e mundshme të Alternativës në Qeverinë aktuale, transmeton...

Bilall Kasami: Për Lëvizjen Besa, Mickoski më i mirë se Zaevi

Në emisionin 200 me gazetarin Nazim Rashidi, i pari i Lëvizjes BESA Bilall Kasami ka treguar arsyet se pse për partinë e tij Mickoski...

Lëvizja Besa kundër zgjedhjeve të reja. Kërkon pushtetin pa legjitimitetin e popullit

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në emisionin 200 me gazetarin Nazim Rashidi në Alsat - M në pyetjen e parashtruar se a është...

Bytyqi: Për momentin, Zaev është më se i nevojshëm

Akti i dorëheqjes së kryeministrit është i lartë dhe demokratik, ka thënë zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike, Fatmir Bytyqi, gjatë një vizite në “Brifingun e...

Kastriot Rexhepi: Alternativa është në bisedime për të hyrë në Qeveri

Më emisionin Click Plus, deputeti Kastriot Rexhepi mes tjerash ka komentuar edhe situatën faktike që ka të bëjë me shumicën parlamentare dhe funksionimin e...

Kastriot Rexhepi: Jam i sigurtë se më 14 Dhjetor vendi ynë do të merr datë për bisedime me BE-në

Deputeti Kastriot Rexhepi në edicionin e sotëm të emisionit Click Plus ka shprehur bindjen e tij personale se vendi do të merr datë për...

Kastriot Rexhepi: Angazhimi i SHBA-ve dhe BE-së për të ardhmen europiane të vendit, faktor kyç në vendimin tim

Deputeti Kastriot Rexhepi në edicionin e sotëm të emisionit Click Plus ka folur sot për arsyet e mosprezencës së tij në seancën parlamentare për...

Fërçkovski: Me veprimet e këtyre ditëve, Zaev tejkaloi edhe Gligorovin dhe është mjeshtri më i madh i politikës në vend

Duke arritur të shpëtojë nga rrota e shahut në të cilën u vendos si për fajin e tij ashtu edhe pas disfatës së vendasve,...

Most Popular

Vendime të reja kadrovike nëpër drejtori

Qeveria në mbledhjen e sotme solli disa vendime kadrovike. Amir Shabanin e emëroi drejtor të Fondit për Sigurim të Depozitave, ndërsa Dritan Imerin zëvendësdrejtor të...

Si ta kuptoni nëse telefoni është infektuar nga ‘Spyware Pegasus’?

Antivirusët e njohur nuk mund të zbulojnë Pegasus pasi ky malware shfrytëzon dobësi që janë të panjohura për zhvilluesit e sistemeve operative dhe aplikacioneve...

Vig Poppa humbi plot 45 kilogramë

Reperi i njohur shqiptar, Vig Poppa, shënoi së fundmi rikthimin e tij në muzikë me dy projekte muzikore, pas një pauze relativisht të gjatë. Bashkëpunimet...

Social Media Marketing for Franchises is Meant for Women

We woke reasonably late following the feast and free flowing wine the night before. After gathering ourselves and our packs, we headed down to...